Достапни линкови

Кларк – Брз излез од политичката криза е во интерес на земјата


Кларк – Брз излез од политичката криза е во интерес на земјата
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:23 0:00

ОН би сакале да видат брза разрешница на кризата. Во интерес на земјата е да најде излез од политичката криза што е можно побрзо во согласност со уставниот поредок, вели Хелен Кларк, генерален потсекретар на Обединетите нации и администратор на УНДП, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG