Достапни линкови

Подем или пад на екстремизмот во Европа


Подем или пад на екстремизмот во Европа
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Охрабрени од победата на Доналд Трамп и од Брегзитот крајно десничарските сили во Европа се надеваа дека сега е моментот што треба да го искористат. Меѓутоа, нивниот изборен неуспех во Холандија, дава надеж дека тие се уште се соочуваат со отпор кај граѓаните.

XS
SM
MD
LG