Достапни линкови

Арифи – Нема колективни права без правна држава


Арифи – Нема колективни права без правна држава
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:28 0:00

Етничките и колективни права се многу важни и произлегуваат од Уставот и законите, но треба да се разбере еднаш засекогаш дека доколку нема правна држава, ниту едно право, и граѓанските и колективните, не може да се реализираат, вели универзитетската професорка Беса Арифи.

Категории

XS
SM
MD
LG