Достапни линкови

Руското МНР против наводни лажни вести


Руското МНР против наводни лажни вести
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:16 0:00

На сајтот на руското Министерство за надворешни работи има нова рубрика „Лажни вести“, во која ќе се извојуваат медиумски текстови од странските медиуми за кои руската влада смета дека се невистинити и пропаганда против Русија.

XS
SM
MD
LG