Достапни линкови

Мемети – Препораките на Омбудсманот не се прифаќаат


Мемети – Препораките на Омбудсманот не се прифаќаат
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:05 0:00

Општите препораки кои произлегуваат од состојбите за разните области остануваат во фиоките на Собранието, кое не сака или е доведено во ситуација да не може да врши контрола врз извршната власт, вели Народниот правобранител Иџет Мемети во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG