Достапни линкови

Запечатување на балканската рута


Запечатување на балканската рута
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:16 0:00

Земјите кои се наоѓаат на балканската мигрантска рута се согласија да ги до-запечатат и онака затворените граници за да спречат можен бран мигранти на пат кон богатите земји на ЕУ. Во меѓувреме, во Македонија се заглавени околу 100 - тина мигранти.

XS
SM
MD
LG