Достапни линкови

Меркел: НАТО ќе ослабне без поддршката на САД


Германскиот канцелар Ангела Меркел изјави дека Германија ќе мора да го плати нејзиниот фер удел во НАТО. Претходно, американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис на министерскиот состанок на НАТО во Брисел побара од членките да ја зголемат воената потрошувачка.

XS
SM
MD
LG