Достапни линкови

Протести во Подгорица поради укинат имунитет на опозициски лидери


Црногорскиот Парламент на денешната вонредна седница, им го укина имунитетот на опозициските лидери на Демократскиот фронт Андрија Мандиќ и Милан Кнежевиќ. Тие се осомничени за вмешаност во организирање на терористички напади за време на изборната ноќ минатата година. Поддржувачи на опозицискиот Демократски фронт денеска протестираа пред Собранието.

XS
SM
MD
LG