Достапни линкови

Белата куќа: Трамп очекува Крим да и биде вратен на Украина


Белата куќа соопшти дека претседателот Доналд Трамп очекува Русија да и ја врати контролата на Украина врз Крим. Портпаролот на Белата куќа Шон Спајсер ова го изјави на прес конференцијата во Вашингтон која главно беше посветена на оставката на советникот за национална безбедност Мајкл Флин.

XS
SM
MD
LG