Достапни линкови

Советникот на Трамп за национална безбедност поднесе оставка


Советникот за национална безбедност на Белата куќа Мајкл Флин поднесе оставка по извештаите за негови контакти со руски официјални претставници пред претседателот Доналд Трамп да стапи на функцијата. Ова, според оценките, претставува неочекуван удар врз претседателскиот тим на високи советници.

XS
SM
MD
LG