Достапни линкови

И по два месеца од изборите, Влада нема


Лидерите на политичките партии во Македонија сеуште не можат да се договорат за нова влада, или пак, за нови избори. Им требало уште време. Не помогнаа ни средбите со евро-комесарот Јоханес Хан.

XS
SM
MD
LG