Достапни линкови

НАТО и стабилноста на Балканот


Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг последните посети на Приштина и Сараево ги искористи за да ја пренесе поракатa дека Алијансата не е откажува од поддршката на стабилноста на Западен Балкан. Тоа особено по зголемената заинтересираност на Русија за регионот. Што тоа значи за Македонија?

XS
SM
MD
LG