Достапни линкови

НАТО и стабилноста на Балканот


НАТО и стабилноста на Балканот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:38 0:00

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг последните посети на Приштина и Сараево ги искористи за да ја пренесе поракатa дека Алијансата не е откажува од поддршката на стабилноста на Западен Балкан. Тоа особено по зголемената заинтересираност на Русија за регионот. Што тоа значи за Македонија?

XS
SM
MD
LG