Достапни линкови

Минималната плата во ЕУ и во Македонија


Минималната плата во ЕУ и во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:33 0:00

Европската Унија планира да ја регулира минималната плата за работниците и социјалната помош за невработените. Минимална плата во Македонија постои, но таа не може да ги задоволи основните потреби на едно семејство.

Категории

XS
SM
MD
LG