Достапни линкови

Судири на антивладините протести во Букурешт


Судири на антивладините протести во Букурешт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Во Романија дојде до големи демонстрации против владиниот декрет за декриминализирање на некои коруптивни престапи. Најмалку 250 илјади луѓе излегле на улиците во повеќе градови, од што половината во Букурешт. Таму протестот заврши со судири меѓу силите на редот и групи демонстранти пред владата.

Категории

XS
SM
MD
LG