Достапни линкови

Заев: Очекувам по 29 јануари, мандатот да го добие СДСМ


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев по судењето за случајот „Поткуп“ изјави дека очекува по 29 јануари мандадот за формирање на влада да го добие неговата партија. Тој посочи и дека претседателот Ѓорѓе Иванов треба да му го додели мандатот нему и оти новата влада ќе биде предводена од СДСМ.

XS
SM
MD
LG