Достапни линкови

Антонио Гутереш и спорот за името


Антонио Гутереш и спорот за името
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:32 0:00

„Обединетите нации треба да бидат чесен посредник во споровите и повеќе да работат на превентивната улога“, изјави новиот генерален секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш по преземањето на функцијата. Дали тој ќе донесе нов ветер во разговорите меѓу Македонија и Грција за спорот за името?

XS
SM
MD
LG