Достапни линкови

Трамп: Меркел направи катастрофална грешка


Трамп: Меркел направи катастрофална грешка
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Во заедничко интервју за британскиот весник „Тајмс“ и за германскиот дневник „Билд“ избраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ја одобрува одлуката на Британија да ја напушти ЕУ. За германската канцеларка Ангела Меркел пак вели дека направила голема грешка со мигрантската политика.

Категории

XS
SM
MD
LG