Достапни линкови

Кои личности во светот и во Македонија ќе доминираат годинава?


Кои личности во светот и во Македонија ќе доминираат годинава?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:27 0:00

Во изминативе денови имаше многу прогнози и анализи за тоа што би можело да се очекува во оваа година. Според некои проценки, ќе доминираат неколку личности во светот. И во Македонија, станува збор главно за личности од политичката сцена кои би можеле да доминираат и годинава. Па, според проценките, што може сега да се очекува од нив?

XS
SM
MD
LG