Достапни линкови

Тепачка во турскиот парламент


Тепачка меѓу турските пратеници од владејачката Партија на правдата и развојот и на главната опозициска Републиканска народна партија се случи за време на дебатата за уставните измени. Со измените се зголемува извршната власт на претседателот Реџеп Таип Ердоган.

XS
SM
MD
LG