Достапни линкови

Трамп сака подобри односи со Русија


Избраниот американски претседател Доналд Трамп на денешната прва прес конференција по изборите која се одржа во Трамп кулата во врска врска со обвинувањата дека сајбер нападите биле со цел рускиот претседател Владимир Путин да му помогне во кампањата,тој рече дека добрите односи со него ги смета за предност.

XS
SM
MD
LG