Достапни линкови

Рекордни кинески инвестиции во САД


Кинеското инвестирање продолжува во американскиот дигитален сектор и тоа на рекордно високо ниво, покажуваат податоците на американската компанија Си Би Инсајт. Според нив, 26 насто од сите американски стартап проекти во вредност од над милијарда долари имаат инвеститори со седиште во Кина.

XS
SM
MD
LG