Достапни линкови

САД распоредуваат сили во Европа


Американската армија вети зголемување на опсегот и комплексноста на вежбите во Европа со цел одвраќање на руската агресија. До ова доаѓа откако американски тенкови, камиони и друга опрема во неделата пристигнаа во Германија.

XS
SM
MD
LG