Достапни линкови

Продолжува потрагата по напаѓачот во Истанбул


Продолжува потрагата по напаѓачот во Истанбул
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Турската полиција и натаму трага по напаѓачот кој за време на пречекот на Новата година во ноќен клуб во Истанбул уби 39 луѓе. Турските власти соопштија дека 34 од жртвите биле странски државјани. Скоро 70 луѓе биле ранети од кои четворица во критична состојба.

XS
SM
MD
LG