Достапни линкови

Трамп и новите санкции на САД врз Русија


Трамп и новите санкции на САД врз Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Избраниот американски претседател Доналд Трамп оцени дека е време земјата да оди натаму откако Белата куќа воведе нови санкции врз Русија за мешање во претседателските избори. Претседателот Барак Обама потпиша декрет со кој, меѓу другото, се протеруваат 35 руски дипломати од САД.

Категории

XS
SM
MD
LG