Достапни линкови

Иванов апелира да нема реваншизам


Иванов апелира да нема реваншизам
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Нема да се согласам Македонија да биде бинационална држава, федерална држава, а слушам дека се бара двојазичност на целата територија, нагласи претседателот Ѓорге Иванов во своето годишно обраќање. Во дел од него тој употреби исти термини и тези со оние на владејачката партија.

Категории

XS
SM
MD
LG