Достапни линкови

Македонија во 2016-та низ видео избор


Македонија во 2016-та низ видео избор
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:06:37 0:00

Најважните настани што ја одбележаа 2016 во Македонија, без сомнение беа поврзани со тоа кога и како да се организираат фер избори. Тука беа протестите на Шарената револуција, но и катастрофалните поплави во Скопско и запирањето на бранот мигранти.

XS
SM
MD
LG