Достапни линкови

Врачени уверенијата од ДИК за освоени пратенички места


Врачени уверенијата од ДИК за освоени пратенички места
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:28 0:00

Државната изборна комисија на овластените партиски претставници им ги врачи уверенијата за освоените пратенички мандати од политичките партии. ДИК до Собранието го достави и извештајот од изборите, по што Трајко Вељаноски најдоцна до сабота на полноќ треба да ја свика конститутивната седница.

Категории

XS
SM
MD
LG