Достапни линкови

Ќе се врти ли тркалото во Скопје?


Граѓаните на Скопје излегоа со петиција за стопирање на изградбата на Панорамското тркало. Тие сметаат дека приоритет е подобрување на социо економските состојби наместо „атракција“ кој државата ќе ја чини над 20 милиони евра.

XS
SM
MD
LG