Достапни линкови

Видео избор: Светот во 2016-та


Видео избор: Светот во 2016-та
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:04 0:00

2016-тата, меѓу другото, донесе жестоки борби во Сирија и во Ирак, бегалска и мигрантска криза, обид за државен удар во Турција, референдум за излез на Велика Британија од Европската Унија, како и неочекувана победа на Доналд Трамп на претседателските избори во Соединетите Држави.

Категории

XS
SM
MD
LG