Достапни линкови

САД ќе преземат акција против руското мешање во изборите


САД ќе преземат акција против руското мешање во изборите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека Соединетите држави ќе преземат акција против Русија за нејзината инволвираност во американските претседателски избори. Белата куќа деновиве се поексплицитно почна да сугерира дека тоа го наредил рускиот претседател Владимир Путин.

Категории

XS
SM
MD
LG