Достапни линкови

ЕУ во прегратка на популизмот


ЕУ во прегратка на популизмот
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Бранот популизам се повеќе ги зафаќа земјите во Европа. Притоа се посочуваат Брегзитот во Британија, неуспешниот референдум во Италија и подемот на крајнодесничарските партии во Франција, Холандија, Полска, Унгарија. Како тоа ќе се одрази врз ЕУ и нејзината заедничка валута, но и врз Македонија?

XS
SM
MD
LG