Достапни линкови

И ВМРО ДПМНЕ и СДСМ слават победа


И ВМРО ДПМНЕ и СДСМ слават победа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

И двете најголеми македонски партии ВМРО ДПМНЕ и СДСМ прогласија победа. За прогласувањето не ги дочекаа официјалните податоци од државната изборна комисија. СДСМ славеше пред Владата. ВМРО ДПМНЕ славеше пред седиштето на партијата.

Категории

XS
SM
MD
LG