Достапни линкови

Европа го одврзува ќесето за одбраната


Европа го одврзува ќесето за одбраната
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00

ЕУ излезе со предлози, главно за зголемување на трошоците за војската во земјите членки. Како поинаку, кога избраниот американски претседател Доналд Трамп најави дека САД нема да плаќаат за одбраната на нивните сојузници. Во Македонија пак, Армијата се соочува со постојано кратење на буџетот.

Категории

XS
SM
MD
LG