Достапни линкови

Против руската пропаганда во Европа


Против руската пропаганда во Европа
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:07 0:00

Европратенците побараа од Европската комисија, но и од владите на членките на ЕУ да почнат да се справуваат со руската пропаганда. Според нив, таа има за цел да внесе страв и поделби во Европа. Македонија не е имуна од тоа.

Категории

XS
SM
MD
LG