Достапни линкови

Сите случаи на СЈО


Сите случаи на СЈО
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Девет истраги и две обвиненија. Осомничени десетици лица, а 21 обвинет. Тоа е епилогот од работата на СЈО од формирањето до денес. Сите истраги беа на буквата Т, само обвиненијата кои завршија во Кривичниот суд и за кои се очекуваат судските процеси останаа без име.

Категории

XS
SM
MD
LG