Достапни линкови

Трамп, Путин и Македонија


Трамп, Путин и Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00

Победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД отвори многу прашања. Едно од нив е и какви ќе бидат односите меѓу Вашингтон и Москва и дали тоа ќе има влијание врз Балканот и Македонија?

Категории

XS
SM
MD
LG