Достапни линкови

Мигрантската голгота низ Македонија продолжува


Мигрантската голгота низ Македонија продолжува
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Затворањето на балканската рута на мигрантите само го намали дневниот проток на овие луѓе низ македонска територија. Според неофицијални податоци околу 300 до 400 мигранти неделно и натаму се обидуваат нелегално да ја преминат македонско српската граница.

Категории

XS
SM
MD
LG