Достапни линкови

Мигрантската голгота не заврши со затворање на балканската рута


Мигрантската голгота не заврши со затворање на балканската рута
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Затворањето на балканската рута на мигрантите само го намали дневниот проток на овие луѓе низ македонската територија. Според неофицијални податоци околу 300 до 400 мигранти неделно и натаму се обидуваат нелегално да ја преминат македонско српската граница.

Категории

XS
SM
MD
LG