Достапни линкови

Светот станува се поранлив на хакерски напади


Светот станува се поранлив на хакерски напади
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:45 0:00

Хакерските напади уште еднаш го покренаа прашањето за тоа со каква опасност се соочуваат луѓето на интеренет. Страхувањето за сајбер безбедноста особено се поврзува со се поголемата поделеност меѓу Запад и Исток.

Категории

XS
SM
MD
LG