Достапни линкови

Не постои идеален систем за гласање


Не постои идеален систем за гласање
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:44 0:00

Во САД се избира претседател на 7 Ноември, а во Македонија на 11 декември ќе бидат одржани предвремени парламентарни избори. Во САД се гласа и електронски, а во Македонија оваа опција е отфрлена пред неколку години.

Категории

XS
SM
MD
LG