Достапни линкови

Изборите на Балканот, избор меѓу Русија и Западот?


Изборите на Балканот, избор меѓу Русија и Западот?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:08:29 0:00

Изборите во Црна Гора го потенцираа прашањето за влијанието на Русија и на Западот на Балканот. На парламентарните избори во таа земја доминираа НАТО и Москва. Дали и изборите во Македонија се соочуваат со прашањето или Запад или Русија?

XS
SM
MD
LG