Достапни линкови

Ѓукановиќ: ја одбранивме Црна Гора


Ѓукановиќ: ја одбранивме Црна Гора
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Владејачката Демократска партија на социјалистите освои најмногу гласови на парламентарните избори во Црна Гора, но не обезбеди мнозинство сама да формира влада. Прозападниот премиер и лидер на оваа партија Мило Ѓукановиќ најави коалиција со партиите на малцинствата.

Категории

XS
SM
MD
LG