Достапни линкови

Грчкиот остров Лезбос под товарот на мигрантите


Грчкиот остров Лезбос под товарот на мигрантите
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Неколку месеци по договорот меѓу ЕУ и Турција за затворање на рутата која лани ја искористија над милион мигранти, сега чамци полни со нив ретко пристигнуваат на грчкиот остров Лезбос. На големиот мигрантски бран потсетуваат само портокаловите појаси за спасување и издишаните чамци.

Категории

XS
SM
MD
LG