Достапни линкови

Обама: Трамп не е искрен


Американскиот претседател Барак Обама побара од гласачите да ја отфрлат „темната и песимистичка визија“ за Америка што ја претставува републиканскиот претседателски кандидат Доналд Трамп. Неговиот говор на митингот за поддршка на Хилари Клинтон беше нарушен од неколкумина демонстранти.

XS
SM
MD
LG