Достапни линкови

Илјадници на граѓанскиот марш предводен од опозицијата


Илјадници луѓе денеска земаа учество во граѓанскиот марш во организација на опозицијата. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев порача дека марширале за подобар живот за сите, а нивното оружје е нивниот глас. Останатите говорници порачаа дека е време Македонија да стане земја каква што граѓаните сакаат да биде.

XS
SM
MD
LG