Достапни линкови

Аеродром без авиони


Во Степанакерт, главниот град на Нагорно - Карабах, опстои аеродром, реновиран, но не работи. Главна причина е долгогодишниот спор меѓу Ерменија и Азербејџан за овој регион.

XS
SM
MD
LG