Достапни линкови

Западот е за балансирани односи со Русија


Шефовите на ЕУ и НАТО изјавија дека остануваат посветени на цврстата позиција спрема Русија, но исто така и на продолжувањето на дијалогот со Москва. Тие сметаат дека треба да се задржи притисокот врз Русија поради нејзините акции во Украина и бомбардирањата врз цивили во сирискиот град Алепо.

XS
SM
MD
LG