Достапни линкови

Суомалајнен - Добар напредок кон кредибилен избирачки список


Избирачкиот список секогаш треба да ја рефлектира актуелната ситуација, а не таа од пред 10 или 5 години и да подлежи на автоматски периодични проверки, вели шефицата на Мисијата на ОБСЕ во Македонија Нина Суомалајнен во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG