Достапни линкови

Граѓански марш на СДСМ на 11 Октомври


Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска најави повика на граѓански марш кој ќе се одржи на 11 Октомври. Тој ги повика сите граѓани да маршираат за слобода, за повисоки плати и работни места. На прес конференцијата поддршка му дадоа, актери, музичари и други личности од јавниот живот.

XS
SM
MD
LG