Достапни линкови

Антонио Гутереш, човек посветен на хуманоста


Поранешниот португалски премиер Антонио Гутереш се подготвува да биде нов генерален секретар на ОН откако ниту една од петте постојани членки во Советот за безбедност кои имаат право на вето не се изјасни против неговата кандидатура. Тој важи за човек кој е посветен на својата хуманитарна работа.

XS
SM
MD
LG